Умій володіти собою

1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.

2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисніше і безпечніше займатися самовихованням. Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її чесноти і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці риси.

4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки.

5. Вчися володіти собою. Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що "рана заживає поступово".

6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

7. Людина має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях своєї життєдіяльності.

8. Будьте толерантною особистістю.

Рекомендації для учнів щодо самовиховання

1. Починати потрібно з набуття звички долати порівняно незначні труднощі, перешкоди.

1. Надзвичайно небезпечні будь-які самовиправдання. Це неправда не лише для інших, але й для себе.

2. Труднощі й перешкоди необхідно долати.

3. Прийняте одного разу рішення завжди має бути виконане до кінця.

4. Окрему мету необхідно дробити на етапи, накреслювати найближчі перешкоди, подолання яких створює умови для наближення до кінцевої мети.

5. Максимально суворе дотримання режиму дня, розпорядку всього життя.

6. Систематичні заняття спортом.

7. І, мабуть, найголовніше у вихованні – це самопереконання.

Поради школяру щодо самостійної підготовки до складання тестів:

1. Залежно від психологічного типу учня («жайворонок» чи «сова») максимально використовувати ранкові або вечірні години.

2. Складаючи щоденний план підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні потрібно повторити або вивчити.

3. Необхідн чергувати заняття й відпочинок: 40 хвилин занять, потім 10 хвилин – перерва (краще в цей час прийняти контрастний душ).

4. Напередодні тестування обов’язково необхідно виспатися. Бажано ввечері здійснити невелику прогулянку.

5. Обов’язково налаштуватися на успішний результат. Ніколи не можна думати про те, що із завданням можна не впоратися.

Правила безпеки в інтернеті:

1.Будь обережний з віртуальними знайомствами. Нерідко образ приємного співрозмовника або співрозмовниці в чаті є лише маскою. Пам’ятай, що зустрічі в реалі з незнайомцями з чатів бувають небезпечними! Якщо ти вже погодився зустрітися з віртуальними друзями, попереджай про це батьків.

2. Не поширюй особистих даних. У чатах користуйся ніком.

3. Не висилай малознайомим людям своєї фотографії.

4. Не «зависай» за компом годинами. Корситі від такого довгого спілкування в мережі для твого здоров’я аж ніякої.

5. Пам’ятай, що, крім віртуальног життя, є ще реальність за вікном, є живі друзі, з якими можна пограти у футбол.

6. Зараз з’явилась можливість купувати речі або послуги через інтернет. Дуже зручно, а іноді дешевше, ніж у крамницях. Але в мережі чимало аферистів. Не піддавайся спокусі, а краще порадься з батьками.

Щоб тебе поважали

- Поважай інших та їхні речі.

- Не розказуй усім пірдяд подробиці твого особистого життя та життя інших.

- Не будь вульгарним ні в поводженні, ні в одязі.

- Не дружи з тими, хто поводиться грубо й не поважає оточення.

- Будь вимогливим, але делікатним.

- Відстоюй свою думку.

- Вимагай справедливості.

- Якщо тебе не поважають, не мовчи, протестуй!