Учнівський парламент

Школа - це мікромодель майбутнього суспільства. Основи громадянського становлення та демократії закладаються з дитячихроків, і самоврядування допомагає організувати власне життя і життя свої товаришів.

Учнівське самоврядування сприяє формуванню вмінь учнів у сфері самопізнання, самоактуалізації, самовираження, самоствердження, самовиховання, самореалізації.

Мета учнівського самоврядування гімназії: створення умов для розкриття, розвитку та реалізації соціального, творчого і лідерського потенціалу дітей та молоді, здобуття ними досвіду; виховання громадянина з високою демократичною культурою.

Положення про президента учнівського самоврядування

1. Президент учнівського парламенту є головою учнівського колективу і виступає від його імені.
  2. Президент обирається парламентом шляхом голосування терміном на 2 роки.
  3. Президентом може бути обраний учень, який досяг 14 років, є активним учасником шкільних прав, має добрі оцінки з шкільних предметів.
  4. Повноваження президента припиняється у разі відставки, неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я; усунення з поста в порядку імпічменту; закінчення школи.
  5. Президент може бути усунений в порядку імпічменту. Питання про усунення поста ініціюється більшістю 50%+1 (парламенту).
  6. Президент школи:
  • виносить на розгляд парламенту питання, що турбують учнів;
  • ініціює зміни, що покращать навчання та дозвілля учнів; має право голосу при вирішенні питання подальшого перебування учнів в школі;
  • скликає чергові засідання парламенту;
  • не має права передавати свої повноваження іншим особам;
  • координує діяльність парламентських комісій;
  • має право "вето" щодо рішень парламенту.